Go to marketStream
                                                                         VM2008 - Unicon 2008


Resultat

 

Sofia Sandstrφm
100m – 47:e plats (20,66s)
400m – DQ
800m - ?
10k Unlimited – 8:e plats (37:25.40)
Wheel-Walk 30M – 36:e plats (29,42s) 
One-Foot 50m – 38:e plats (14,61s)
Forward-Slow – 50:e plats (16,14s)

Jesper Lundqvist 
100m – 13:e plats (17,69s)
400m – 17:e plats (1:17.09)
800m – 17:e plats (2:49.45)
1500m – 22:e plats (4:04.04)
10k Unlimited – 14:e plats (35:41.50)
One-Foot 50m – DQ
Forward-Slow – 18:e plats (12.72s)
Obstacle Course – 22:e plats (28,94s)
High Jump – 6:e plats (50cm)
Long Jump – 16:e plats (95cm)
Trials – 19:e plats (8)

Jesper Sandstrφm
100m – 21:e plats (18,18s)
400m – 17:e plats (1:17.52)
800m – 10:e plats (2:44.56)
1500m – 33:e plats (4:23.87)
10k Unlimited – 10:e plats (30:03.70)
Wheel Walk 30M – DQ 
One-Foot 50m – 15:e plats (12,63s)
Forward-Slow – 8:e plats (19,72s)
Obstacle Course – 22:e plats (27,05s)
High Jump – 11:e plats (55cm)
Long Jump – 13:e plats (130cm)
Trials – 18:e plats (29)

Daniel Adelander
100m – 19:e plats (17,77s)
Forward-Slow – 5:e plats (29,78s)
Obstacle Course – 28:e plats (28,87s)
High Jump – 3:e plats (85cm)
Long Jump – 4:e plats (220cm)
Trials – 15:e plats (30)
Downhill Gliding – 11:e plats (47,16s)

Tobias Bernstrφm
100m – 18:e plats (16,53)
400m – 20:e plats (1:10.83)
1500m – 24:e plats (4:07.09)
Obstacle Course – 29:e plats (30,98s)
High Jump – 15:e plats (60cm)
Long Jump – 20:e plats (70cm)
Trials – 26:e plats (21)

Joakim Sφder Altschul 
100m – 24:e plats (19,67s)
400m – DQ
1500m – 31:e plats (4:14.83)
Obstacle Course – 28:e plats (30,20s)
High Jump – 15:e plats (60cm)
Long Jump – 10:e plats (160cm)
Trials – 14:e plats (34)

Niklas Jonsson
High Jump – 5:e plats (85cm)
Long Jump – 10:e plats (160cm)
Muni Downhill – 15:e plats ( 3:06.07)
Trials – 6:e plats (40)
Muni North Shore – 5:e plats (10,01)

Felix Lyngander
High Jump – 12:e plats (75cm)
Long Jump – 17:e plats (150cm)
Trials – 4:e plats (40)

Henrik Εkerstedt
100m – 17:e plats (17,25s)
400m – 17:e plats (1:09.81)
800m – 13:e plats (2:32.58)
1500m – 14:e plats (3:53.27)
Obstacle Course – 26:e plats (27,65s)
Muni Uphill – 7:e plats (3:56.13)
Muni Downhill – 14:e plats ( 2:50.08)
Muni Cross Country – 9:e plats (36)

 

 

© Copyright Enhjuling.Se